top of page
IMG_2037.JPG

Hikâyem

 Merhaba!

Tanışmamızın ilk adımı olarak sana kısaca Hayat Hamlelerimden bahsetmek istedim.

Yaşamlarımız çok katmanlı bir bütün olduğundan şimdilik yalnızca kariyer katmanı kısmını paylaşacağım:)

Kariyer yolculuğuma, ANKA Haber Ajansı'nda Sağlık Muhabiri olarak çıktım, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nda Yönetim, Organizasyon ve Halkla İlişkiler görevlisi olarak devam ettim.

Felsefe yolculuğumsa, yazarlık hayali kurarken ve bu amaçla um:ag'ın değerli yazarlarının eğitimlerine katıldığım sırada çok değerli yazarımız sayın Mehmet Eroğlu'nun bana, 'biraz Felsefe okumaları yapmalısın!' önerisiyle başladı. Bazen tek bir cümle, bütün hikayeyi baştan yaratıyor!

Bu sayede, Felsefe öğrenimi görmeye hızla karar verdim ve öğrenimimi gerçekleştirdim.

Mezuniyetimden sonra yol, çocuklarla Felsefe, Drama ve Tiyatro çalışmaları, Özel Eğitim Kurumlarında Felsefe Öğretmenliği ve Rehber Öğretmenlik yaparak devam etti..

Pandemi başlangıcıyla, kendime, yaşamdaki amaçlarıma, kariyer hedeflerime, toplumsal yaşantılarımıza, salgına yönelik felsefi bir düşünce ve sorgulama sürecine girdim.

Yola Felsefe ve parçası olduğum bütünle devam edeceğimi biliyordum. Bütünle olan etkileşimimin nasıl daha anlamlı, işlevsel ve  dönüştürücü olabileceğinin araştırmasındayken, yolumuz Felsefi Danışmanlık Türkiye Danışmanlık ve Eğitim Ajansıyla, Felsefi Danışman ve Eğitici sevgili Riella Morhayim ile kesişti.

Hem Felsefe aşkım, hem Felsefi Danışmanlık Eğitiminin sunduğu yöntemler, eğitimler ve bilgelik öğretileriyle yeni bir Hayat Hamlesi yapmaya karar vererek nihayet Felsefi Danışmanlık eğitimimi tamamladım.

2021 Haziran ayından bu yana, danışanlarıma yaşamlarında karşılaştıkları problemlere yönelik olarak felsefi danışmanlığın yöntem ve ilkeleri ile çözüm üretirken, her biri ile ayrı bir anlam yaratıyoruz...

Şu anda burada olup, hikayemi okuduğun için teşekkür ederim!

Eğer sen de hayat hamleni gerçekleştirmek istiyorsan, sana, senin özel  yolculuğunda eşlik etmek isterim sevgili arkadaşım...

Görüşmek Dileğiyle,

Zeynep Bağır

bottom of page